Публічні виступи – це страшно. Усі ці пари очей, що дивляться прямо на тебе, руки, які раптово не знають, куди подіти, і голос, який починає тремтіти. Знайоме? Якщо так, не хвилюйтесь – це проходить. Головне знати, як підготуватися, щоб не провалити свій виступ і навіть отримати від цього задоволення.
Забудьте про ідеальність
Ніхто не очікує, що ви будете говорити, як телеведучий. Ідеальні промови бувають тільки у фільмах. У реальному житті слухачі люблять щирість. Навіть якщо ви десь запнулись або збилися – це нормально.
Говоріть так, ніби розповідаєте історію другу
Якщо ви будете говорити нудно і монотонно, слухачі вас не запам’ятають. А тепер згадайте, як ви розповідаєте другу цікаву історію. Ви змінюєте інтонацію, підсилюєте емоції, використовуєте жести. Ось так і має виглядати ваш виступ.
Дихайте!
Багато хто перед виходом на сцену (або навіть перед виступом у Zoom) починає панікувати. І перше, що при цьому відбувається – збивається дихання.
Перед виступом зробіть кілька глибоких вдихів і видихів. Уявіть, що ви спокійні й розслаблені. Ваше тіло вам повірить.
Читайте також: Навіть діти їдять із задоволенням! Суп із броколі та сиру, який варто спробувати!
Не зубріть текст слово в слово
Ви точно колись бачили людей, які наче “читають з листочка”, навіть якщо в руках нічого немає. Це виглядає неприродно. Запам’ятайте головні думки, але не намагайтеся відтворити кожне слово.
Використовуйте паузи
Не поспішайте говорити все одразу. Це не контрольна робота, яку треба здати за 5 хвилин до дзвінка. Коли ви робите паузу, слухачі краще запам’ятовують ваші слова. До того ж, це дає вам можливість перевести дух.
Контакт очима – це важливо
Якщо говорити, втупившись у підлогу або в слайди презентації, люди швидко втратять інтерес. Дивіться на аудиторію.
Додайте трохи гумору
Навіть якщо тема серйозна, трохи легкості ніколи не завадить. Сміх допомагає зняти напругу і вам, і слухачам. Але головне – не перегнути палицю. Жарт має бути доречним.
Публічний виступ – це не про ідеальність, а про емоції та взаємодію з людьми. Готуйтеся, практикуйтеся, але головне – не бійтеся бути собою.