Гранатові кірки

Гранатові кірки: джерело користі чи прихована загроза?

Поділитися

Багато хто знає про користь граната для здоров’я, особливо про його позитивний вплив на кров і зміцнення імунітету. Однак мало хто замислюється про те, що шкірка цього фрукта також містить масу корисних речовин і має сильні антисептичні властивості. Ще в давнину шкірки граната використовували для лікування опіків і гнійних ран, а настоянки з них допомагали в разі болю в шлунку і кишкових розладів.

Гранатова шкірка має безліч лікувальних властивостей. Вона ефективна як в’яжучий засіб у разі отруєнь і діареї, водночас не порушує корисної мікрофлори кишківника. Завдяки вмісту антиоксидантів, кірки сприяють виведенню токсинів з організму й особливо корисні для здоров’я печінки. Для лікування ран можна робити компреси з водного настою гранатової шкірки, підтримуючи тканину вологою і регулярно оновлюючи пов’язку. Для прискорення загоєння опіків можна використовувати гранатовий сік і порошок зі шкірок.

Відвари зі шкірок граната особливо корисні під час вагітності або в разі захворювань горла й ротової порожнини, коли використання традиційних ліків небажане. Приготувати такий відвар просто: 20 грамів сушеної кірки заливають 1,5 склянки окропу і варять 30 хвилин. Проціджений і охолоджений відвар приймають по 2 чайні ложки двічі на день. У косметології відвар використовують для зміцнення волосся і позбавлення лупи, а для брюнеток він може надати волоссю глибшого відтінку. Також шкірку можна подрібнити і залити рожевою водою, щоб отримати засіб для догляду за шкірою, який допомагає позбутися акне й омолоджує обличчя, розгладжуючи дрібні зморшки.

Чай із гранатових кірок допомагає в разі хронічного кашлю. Для його приготування можна використовувати як свіжі, так і сушені кірки, додаючи для смаку трави, лимон або мед. У боротьбі з паразитами також використовують кірки граната: 50 г шкірки заливають 0,5 літра холодної води і настоюють 6 годин. Потім настій кип’ятять до зменшення об’єму, проціджують і приймають по кілька ковтків протягом години до їди. Через півгодини потрібно прийняти проносне. Важливо пам’ятати, що для цих цілей підходять тільки шкірки без внутрішньої білої частини. Однак за серйозних проблем зі здоров’ям завжди варто звернутися до лікаря.