Запікання м’яса – це завжди гарний вибір, особливо якщо хочеться приготувати щось смачне і не надто складне. Але тут часто трапляється одна проблема – м’ясо стає сухим. Щоб цього уникнути, є кілька простих правил, які зроблять вашу страву соковитою та ніжною.
Вибираємо правильний шматок
Не все м’ясо однаково підходить для запікання. Наприклад, свинина з невеликим шаром жиру (лопатка, шия) краще підходить, ніж суха вирізка. Жир допомагає зберегти вологу. Якщо ж ви готуєте курку, особливо філе, то її обов’язково потрібно замаринувати.
Читайте також: Які рослини зараз у моді: тренди в садівництві
Маринад – основа соковитості
Маринування не тільки додає смаку, а й допомагає м’ясу залишатись соковитим. Лимонний сік, йогурт, кефір чи навіть звичайна вода з сіллю працюють чудово. Додайте трохи спецій, часнику, соєвого соусу чи олії – і ваше м’ясо вже готове до запікання.
Температура має значення
Секрет у тому, щоб не поспішати. Запікайте м’ясо при температурі 160-180 °C. Занадто висока температура “забирає” вологу з м’яса. Слідкуйте за часом: курячому філе потрібно 20-25 хвилин, невеликий шматок свинини готується приблизно годину.
Використовуйте фольгу або рукав
Запікати м’ясо у фользі або спеціальному рукаві – це майже гарантія соковитості. Вони зберігають усю вологу всередині. Щоб отримати красиву скоринку, відкрийте фольгу за 10-15 хвилин до завершення приготування.
Перевіряйте готовність
Якщо маєте кулінарний термометр – користуйтеся ним! Наприклад, для курки оптимальна температура всередині шматка – 72 °C, для свинини – 75 °C. Це допоможе не тримати м’ясо в духовці довше, ніж потрібно.
Дайте м’ясу відпочити
Одразу після духовки не поспішайте різати м’ясо. Дайте йому полежати під фольгою 10-15 хвилин. Так соки розподіляться рівномірно, і кожен шматочок буде ніжним.
Дотримуючись цих простих правил, ви забудете про сухе м’ясо і завжди зможете порадувати себе та близьких ароматною, соковитою стравою.